Leb die Sekunde!

Dance star 7

15. září 2008 v 21:18 | Mecki |  Povídky
Co to mělo znamenat? Ten polibek? Bill, jako ve nu vztáhl ruku ke svým rtům. Nezdálo se mu to třeba jen? S naprostým zmatkem v hlavě a nadějí v srdci se zachumlal znova do přikrývek.. Může ho snad Tom mít taky rád víc, než jen jako bratra???
Zatímco Bill se snažil usnout, Tom seděl na okně ve svém pokoji a na spánek neměl ani pomyšlení.. V hlavě měl totální chaos.. Proč mu bylo tak krásně, když na svých rtech cítil ty Billovy? Proč mu celým tělem pulzovalo vzrušení, když si vzpomněl na jeho tanec v lese, na incident z koupelny? Proč se cítil tak šťastný, když si vzpomněl na jeho úsměv? Co se to s ním děje? Zavřel oči.. Před sebou viděl usměvavého brášku.. Jeho obraz se ale pomalu měnil na dívku s dvěma copánky..
,,Barbara" špitl Tom tiše.. Zlehka se zachvěl.. Když si vzpomněl na ní, po těle mu běhal mráz.. Pokusil se vybavit si její úsměv, ale její obraz zase pomalu nahradil Bill.. Ach, ano, ti dva si jsou tolik podobní.. Tom unaveně vydechl a přesunul se do postele.. Až po bradu se zachumlal do hebounké peřiny a zavřel oči.. Snažil se na nic nemyslet.. Prostě vypnout a spát…
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
,,AU!!" vypískl Bill vysokým hláskem a do očí se mu vedraly slzy bolesti..
,,Promiň" vydechl Tom a očima těkal po celé tělocvičně..
,,Barbaro!! Jsi v pořádku?" Klára se k nim přiřítila a klekla si k Billovi, který Tomovým přičiněním skončil na zemi.. Ve chvíli, kdy jej měl přehodit na druhou stranu, Billa upustil.. ,,J-jo" vydechl Bill a s pomocí Jimmiho se postavil..
,,Běž si sednout" Pomalu se belhal na konec tělocvičny, a s každým krokem mu od podvrknutého kotníku vystřelovala do těla bodavá bolest..
,,Na co, sakra, myslíš, Tome?! Mohl jsi jí vážně ublížit!" Klára se i přes svůj malý vzrůst postavila proti Tomovi a propalovala ho vražedným pohledem..
,,Omlouvám se" špitl Tom a pohledem propaloval červený koberec.. Cítil se hloupě.. Mrzelo jej, že Barbaru upustil, ale on za to nemohl.. Když jí držel v pase a nadzvedával, udělal obrovskou kravinu.. Podíval se jí do očí.. Jeho tělo v tom okamžiku ztuhlo.. Jakoby se díval do očí bratrovi.. Vzpomněl si na noční polibek.. Nemohl za to, že mu ruce vypověděly službu a on ji upustil..
,,Myslíš, že nějaká omluva stačí?! Vzpamatuj se, Tome! Za dva týdny je mistrovství! Když budeš dál myslet na kraviny a mrzačit ostatní, můžeme se s titulem rozloučit!" Kláře div nešlehaly plameny z očí..
,,Fajn! Už se to nestane!" Tom se otočil, vzal si svoje věci a měl se k odchodu..
,,Kam si myslíš, že jdeš?!"
,,Domů" odpověděl lhostejně a zmizel za dveřmi.. Zvedl pohled k obloze.. Pršelo.. ,,Kruci" zaklel tiše.. Přes hlavu přehodil kapucu a rychlými kroky se vydal domů…
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
,,Bille! Kde jsi byl?!" Hned, jak za ním klaply domovní dveře, v chodbě se objevila Simon.. ,,Venku" odpověděl a zhroutil se na malou židličku hned u dveří.. Chůze s bolavým kotníkem ho pořádně vyčerpala..
,,Co se ti stalo?" Simon se na něj starostlivě podívala a došla k němu..
,,Spadl" Pokusil se postavit, ale noha ho zradila nadobro..
,,Tomee!" křikla Simon a podepřela ho..
,,Jo??" Bill se podíval do patra.. Tom se ležérně opíral o zábradlí..
,,Čau" pozdravil jej Tom a Bill jen kývl..
,,Pojď mu, prosím pomoct, je celý promočený a já nemám čas, spěchám do práce"
,,Hm" Tom se odlepil od zábradlí a sešel k Billovi a matce.. ,,Tak poď" Chytil ho kolem pasu, jeho ruku si položil na ramena a pomalu ho vedl ke schodům..
,,Co si, prosím tě, dělal??" zeptal se Tom se zájmem.. Stejný kotník má přece vyvrknutý i Barbara..
,,Spadl jsem" odpověděl Bill a usykl bolestí, když omylem došlápl na poraněnou nohu plnou váhou..
,,Spadl" zopakoval Tom a ještě více bratra nadzvedl, takže ho spíše nesl, než podpíral.. ,,Zvládneš to sám? Došel bych ti pro nějaké čisté oblečení" Tom opřel Billa o pračku a chystal se vyjít z koupelny, když ho zastavila Billova ruka.. ,,Co?" Otočil se na něj a slabě se zasmál, když si prohlédl jeho obličej.. Černé líčení rozmazané po celém obličeji..
,,Můžu se na něco zeptat??"
,,Hm?" Tom se opřel o umyvadlo a pohledem se vpíjel bratrovi do očí.. Skoro se v nich ztrácel.. Dokonale ho pohltily do svých sítí..
,,Co měl znamenat ten polibek včera?" S Billova hlasu byla jasně patrná naděje..
,,No… Já… Zapomeň na to, ano??" Tom se odlepil od umyvadla a otočil se.. ,,Jdu ti pro ty věci, ty se zatím vysvleč" Rychle zmizel na chodbě.. Bill zavřel oči.. On nic necítí, chce zapomenout.. Pomalu ze sebe začal stahovat mokré oblečení.. Když si stahoval kalhoty, zapomněl na poraněný kotník a došlápl naplno..
,,Dávej pozor" Kolem pasu se mu omotala Tomova teplá dlaň a zachránila ho od pádu.. ,,Děkuju" vydechl Bill a po těle mu naskočila husí kůže.. Tom se na něj jen usmál a pomohl mu do vany.. ,,Ale…"
,,Svlíkni se až tam… A až budeš, houkni na mě, přídu si pro tebe" Tom rychle zmizel z koupelny.. Měl pocit, že jinak by se na bratra musel vrhnout.. V těle cítil nejmíň miliardu motýlků a jeho dech rozhodně nebyl v normálu.. Došel do pokoje a natáhl se na postel.. Hlavou mu hýřilo milion myšlenek.. Všechno bylo tak zvláštní.. Nic mu nedávalo smysl.. Všechno bylo, jak pomatené.. Od jeho citů počínaje a Billem a Barbarou konče.. Proč má pocit, že jeho bráška a Barbara toho mají společného mnohem víc, než jen podvrknutý kotník? Proč má pocit, že jsou jedna a táž osoba???

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama